از سال ۱۳۵۳ تا به امروز

تاریخچه و گذشته گز شاهکار(بلداجی اصل)

گز شاهکار یا همان گز بلداجی اصل حاصل ۵۰ سال تجربه در مرکز گز ایران شهر بلداجی در استان چهار محال و بختیاری بوده است، که با گذشت نیم قرن به یکی از بهترین و شناخته شده ترین برند های تولید کننده گز و سوهان به شمار می آید. گز شاهکار در سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۷ جز صنایع برتر سازمان غذا دارو ایران شناخته شده و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ به عنوان تولید کننده برتر گز در کسب رضایت مشتری از سمت وزارت صنعت و معدن انتخاب شده است. همچنین به عنوان  تولید کننده برتر گز از لحاظ کنترل کیفی و بسته بندی در شانزدهیم و هجدهمین جشنواره ملی شیرینی شکلات ایران معرفی شده است.
تاریخچه گز شاهکار یا بلداجی اصل و بنیان گذار
۵۰ سال تجربه اتفاقی نیست

از ۱۳۵۳ تا امروز

1353
حاج احمد طهماسبی موسس کارخانه شاهکار از سال 1344 تا سال 1353 در یکی از کارگاه های گز سازی در اصفهان به شاگردی مشغول بود و پس از کسب تجربه در سال 1353 کارخانه شاهکار یا نام گز اصلی بلداجی تاسیس کرد.کارخانه گز شاهکار واقع در استان چهارمحال و بختیاری، شهر بلداجی بود، این شهر به قدری از نظر امکانات محروم بود که حتی برق یا آسفالت نداشت چه برسد به یه کارگاه تولیدی گز، اولین محصولی که حاج احمد در ابتدا شروع به تولید کرد. سوهان عسلی زعفرانی مخصوص بود.که در عرض 6 ماه به چنان محبوبیتی در استان اصفهان رسید که حاج احمد تصمیم گرفت بجز سوهان عسلی گز هم تولید کند.
در همان سال حاج احمد جواز کسب کارگاه گز سازی خود را از وزارت صنعت دوره پهلوی یا سروش اریامهر گرفت و فعالیت خود را رسمیت بخشید. در آن زمان این اولین جواز کسب کارگاه تولید شیرینی در کل استان بوده است.
تصویر پروانه فعالیت کارگاه گز بلداجی 1353
1370
بعد از گذشت 2 سال از شروع فعالیت رسمی گز اصلی بلداجی حالا  به یکی از 5 برند قوی تولید کننده گز در ایران تبدیل شده است. چیزی که شاید فراتر از تصور بود به گونه که در حال حاضر در 177 شیرینی و آجیل فروشی اصفهان می شود گز اصلی بلداجی یا شاهکار رو پیدا نمود.
وقتی بازار بهتر شد و برند شکل گرفت حدوداً در سال 1360 سر و کله آدم های سود جو پیدا شد و از اسم برند سو استفاده کردند. این هم جنبه مثبت داره و هم جنبه منفی جنبه مثبت اینکه یک برند اونقدر قدرتمنده که ازش کپی میسازن و قسمت منفی اینه که ممکنه اونقدر کپی کار زیاد بشود که برند اصلی گم شود،از آنجایی که بلداجی اسم یک شهر و اسم عام بود بقیه اجازه داشتن که این اسم رو روی محصولشون استفاده کنند طولی نکشید که تا سال 1395 تعداد این برند های تقلبی به 138 تا برند با اسم بلداجی رسید اینجا بود که حاج احمد تصمیم گرفت اسم برند گز اصلی بلداجی را به شاهکار تغییر دهد.
حاج احمد طهماسبی موسس کارخانه شاهکار
1390
حاج احمد پیشرو در صنعت خودش می باشد، از جمله کار هایی که برای اولین بار در ایران انجام داده است، میتوانیم به استفاده از پسته استریل در گز اشاره کنیم.
حتی مهندسی و ساخت دستگاه استریل کردن پسته هم با همکاری برادرشون حاج علیداد طهماسبی بوده است. این یک انقلاب درزمینه تولید گز به شمار می آید. کار مهم دیگه ای که ایشون انجام داده طراحی پاتیل بخاره،از مشکلات مهم گز این بود که حرارت آتیش زیر دیگ یا پاتیل گز باعث سوخته شدن گز میشد اما استفاده از بخار آب بجای حرارت مستقیم این مشکل رو حل میکرد و باعث شد گز به صورت کاملا یکنواخت پخته بشه. حاج احمد همچنین خالق اولین گز بدون شکر ایرانه که فرمول حذف کامل شکر و جایگزین کردنش با عسل رو در سال 1368 به دست آورد.
دستگاه تخصصی تولید گز بدون شکر
1400
گز شاهکار در سال 95 و 97 جز صنایع برتر سازمان غذا دارو ایران شناخته شده و از سال 90 تا 99 به عنوان تولید کننده برتر در رضایت مشتری انتخاب شده است. همچنین به عنوان تولید کننده برتر از لحاظ کنترل کیفی و بسته بندی در شانزدهیم و هجدهمین جشنواره ملی شیرینی شکلات شناخته می شود.
کارخانه تولیدگز شاهکار با دقت به جدید ترین استاندارهای بسته بندی

از تخفیف های مناسبتی در ایمیل خود مطلع شوید