نمایش دادن همه 11 نتیجه

نمایش 9 24 36
330گرم
400گرم

گز لقمه ای 18 درصد پسته

۱۴۸.۰۰۰ تومان۱۶۸.۰۰۰ تومان
330گرم
400گرم

گز لقمه ای 18 درصد پسته و بادام

۱۱۷.۰۰۰ تومان۱۵۲.۰۰۰ تومان
330گرم
400گرم

گز لقمه ای 28 درصد پسته

۱۸۲.۰۰۰ تومان۲۰۵.۰۰۰ تومان
330گرم
400گرم

گز لقمه ای 38 درصد پسته سفارشی

۲۴۳.۰۰۰ تومان۲۹۰.۰۰۰ تومان
330گرم
400گرم

گز لقمه ای ۴۲ درصد پسته ویژه

۲۵۹.۰۰۰ تومان۳۱۰.۰۰۰ تومان

گز لقمه ای از گذشته تا امروز

قبل از معرفی و خرید گز لقمه ای؛ باید به معرفی نسل جدیدی از گزها با کیفیت که به نام گز لقمه ای شهرت پیدا کردند اشاره نمود. مدل جدیدی از گزها که حدودً ۲۰ سال قدمت تولید و فروش دارند. گز های لقمه ای به صورت جدا جدا مثل شکلات بسته بندی میشوند و ماندگاری بالاتری نسبت به گز های آردی دارند و به راحتی برای جابجا کردن و مصرف روزانه قابل استفاده هستند.اسامی دیگر گز لقمه ای :گز شکلاتی،گز کاغذی،گز بسته بندی و گز مجلسی هست.

تولید گز لقمه ای

در تولید این نوع گزها که به گز لقمه ای شهرت دارند، از سفید تخم مرغ استریل، شکر، گلوکز، فروکتوز، گزانگبین، انواع عسل طبیعی(گون،کنار،گیشنیز،کوهستان) به همراه پسته و بادام استفاده می شود. به دلیل نگهداری راحت تر و ماندگاری بالای گزهای لقمه ای اکثر فروشگاه فروش گز و شیرینی تمایل زیادی به سمت خرید این محصول دارند و این امر باعث شده گز های لقمه ای بیشتر در فروشگاه های سطح کشور موجود باشد . گز آردی که  خوش طعم تر و با کیفیت تر است؛ اختصاصاً در شهر اصفهان و به نام سوغات اصفهان به فروش می رسد.

گز لقمه ای یک محصول با کیفیت از برند بلداجی است.

کارخانه تولید گز شاهکار اولین تولید کننده گز لقمه ای و آردی در پایتخت گز ایران شهر(بلداجی) است و به جرعت میتوان گفت اولین تولید کننده گز بدون شکر در کشور می باشد. البته گز شاهکار افتخار دارد که تولید کننده نمونه گز بدون شکر که به گز لقمه ای ۴۳ درصد پسته ای ممتاز معروف است می باشد.

پسته در گز لقمه ای

مغز پسته استفاده شده در گزهای لقمه ای بر اساس میزان سبزی، تازگی و کیفیت و البته استریل بودن قیمتی بین ۱۰تا ۲۰ دلار دارد. گز شاهکار که همواره کیفیت،شعار اصلی این مجموعه در نیم قرن گذشته بوده است بهترین نوع پسته را در فرایند تولید گز های آردی و لقمه ای خود استفاده میکند. معمولاْ استفاده از پسته استریل و با کیفیت کمک میکند که گز های لقمه ای شاهکار بدون ذره ای نگهدارنده شیمیایی تا ۴ ماه تازه و قابل استفاده باشند.

عسل در گز لقمه ای

کمتر کارخانه تولیدی گز در ایران از عسل در فرایند تولید محصولاتش استفاده می کند. بخاطر قیمت بالای عسل و بازار رقابتی و کیفیت را فدای کمیت کردن، خیلی از تولیدکنندگان را مجبور به استفاده از شکر ارزان قیمت به جای عسل طبیعی در گزهای خود کرده است. عسل های استفاده شده در گز های شاهکار (لقمه ای و آردی) عسل طبیعی کنار، گون و گیشنیز به نسبت های خاص و متفاوت است. که توجه به نسبت های مختلف استفاده از عسل در فرایند تولید گز باعث ایجاد یک طعم بی نظیر و دلچسب برای گز میشود. همواره استفاده از عسل در تولید گز کمک می کند که گز شیرینی لطیفی داشته باشد و گلو را نزند از طرفی عسل طبیعی با درصد ساکارز پایین، اندیس گلایسمی(بالا بردن قند خون در اثر مصرف) پایینی دارد و برای افراد دیابتی مناسب تر از گز های معمولی شکری است.
عسل های مورد استفاده در گز های ما از مراتع زاگرس توسط افراد متخصص به صورت کامل خالص جدا سازی میشود و با شرایط خاص بدون حرارت دیدن در گز استفاده میگردد. باعث می شود، طعم و عطر عسل در گز جاودانه شود.

انواع رنگ در گز لقمه ای

در گز های مختلف تولید شده رنگ های مختلفی وجود دارد و معمولاً رنگ گزها به نوع شیرین کننده استفاده شده در گز بستگی خواهد داشت. از میان این شیرین کننده ها میتوانیم به شکر، انگبین و عسل اشاره کنیم. البته توجه کنید گز هایی که به شدت رنگ سفیدی  دارند مهم ترین شیرین کننده آنها شکر بوده و از  عسل یا انگبین در فرایند تولید اون گز ها استفاده نشده است.
نکته: هر چه درصد عسل و انگبین گز افزایش پیدا کند رنگ گز به سمت کرمی رفته،گز خوشمزه ترو خوش عطر تر است. و وقتی گز را با حرارت گرم می کنیم، گز حالت کشسانی به خودش میگیرد.

نگهداری از گز لقمه ای

در نگهداری از “گز لقمه ای” شاهکار نگران نباشید، گزها به واسطه بسته بندی متالایز تا ۴ ماه به طور عادی تازه می مانند اما اگر بخواهید مدت بیشتری از گز نگهداری کنید، میتوانین گز رو داخل فریزر قرار داده و به این شکل تا ۱ سال به تازگی روز اول از گز استفاده کنید.
بسته بندی گز های شاهکار با متالایز دو سر پرس و فیلتر ضد یووی، ساخته شده اندو باعث شده گز لقمه ای را بیشتر از چند ماه تازه بماند.
نوع متالایزی که در گز شاهکار استفاده شده باعث میشه گز به پوسته خودش نچسبه و استفاده و جدا سازی آسان تر شود و گز به پوسته نچسبد.
شما میتوانید برای خرید گز لقمه ای در بسته بندی های ۴۰۰ گرمی و گز های کیلویی یک کیلویی و ۵ کیلویی اقدام به خرید آنلاین نمایید. در گز های لقمه ای برای راحتی خرید در رنگ بندی های مختلفی تولید و فروخته میشوند. به طور مثال رنگ خاکستری مخصوص گز های ۳۸ درصد و رنگ قرمز مخصوص گزهای ۴۲ درصد است.

سوالات متداول

در هر بسته گز لقمه ای چند عدد گز وجود دارد؟

هر بسته شامل 36-37 عدد گز لقمه ایست.

فرق گز لقمه ای و آردی چیست؟

خود گزشون یکیه صرفا نحوه بسته بندیشون فرق میکنه اگه برای پذیرایی بخواین گز لقمه ای بهترین گزینه است.

خرید گز لقمه ای شاهکار

برای خرید گز لقمه ای شما علاوه بر خرید گز در بسته بندی های ساده در انواع بسته بندی های کادویی، هاردباکس، چوبی، چرمی و ترمه کاری شده میتوایند گز های لقمه ای را خرید کنید. همچنین میتوانید با مراجعه به بخش بسته بندی لوکس گز ها تمامی مدل مختلف گز های کادویی و مناسبتی مشاهده نمایید.