وبلاگ

راهنمای کامل صادرات گزاصفهان✈️| خرید گز صادراتی

صادرات گز اصفهان

گز اصفهان در لیست محبوب ترین خوراکی های ایرانی است که به کشور های مختلف صادر میشود . سالانه 400-250 تن گز به کشور های عربی و اروپایی ارسال میشود پس با این اوصاف ، صادرات گز اصفهان از سود آور ترین معاملات برای شرکت های بازرگانی و صادرات محصولات خوراکی از ایران است . با توجه به کشور مقصد ، نوع و کیفیت محصول متفاوت است . مثلا کشور های امارات و قطر از لوکس ترین و با کیفیت ترین مدل های گز اصفهان خرید میکنند . و کشور هایی مثل عراق و افغانستان گز های ارزان قیمت را سفارش میدهند . در این مقاله ابتدا به استاندار های یک گز صادراتی اشاره میکنیم ، سپس روش های صادرات و خرید گز صادراتی را مفصل بررسی میکنیم .

چرا صادرات گز پرسود است ؟

گز از اواسط دوره قاجار و ورود ماشین های حمل و نقل به اروپا صادر میشد و برای تجار ایرانی سود خوبی به همراه داشت . کم کم با ورود هواپیما و کشتی های بخار در دوره پهلوی صادرات مواد خوراکی مثل گز و زعفران بیشتر شد و کارگاه های گز سازی توسعه پیدا کردند . در اینجا به مهمترین دلایل پر سود بودن تجارت گز که امروزه اهمیت دارد اشاره میکنیم.

1.مناسب بودن بسته بندی گز

در بین شیرینی های مختلف ایرانی هیچ شیرینی مثل گز ، بسته بندی مناسب و ماندگاری بالا ندارد . همگی به صورت سنتی و در بسته بندی های نامناسب تهیه میشوند . برای صادرات به هر کشوری اولین معیار بسته بندی مناسب و ماندگاری است . فرض کنید شما قصد ارسال محصول به کانادا دارید ، زمان رسیدن بار به کانادا نزدیک به 1 ماه است . پس شما هر شیرینی را نمیتوانید به کانادا ارسال کنید چون در طول مسیر خراب میشود . در بین انواع گز ، گز لقمه ای رایج ترین فرم گز صادراتی است و تا 4 ماه ماندگاری دارد و با تکنیک هایی میشود ماندگاری آن را به 6 ماه ارتقا داد . با این ماندگاری بالا میزان صادرات گز برای شما بیشتر میشود چون تاجر خارجی فرصت بیشتری برای فروش محصول دارد .

گز شاهکار با بسته بندی صادراتی و کادویی

2.کم بودن قیمت تولید

از طرفی قیمت تولید در ایران تقریبا از همه کشور های جهان کمتر است . قیمت کارگر در ایران هفته ای 40 دلار است که حتی از چین هم کمتر است . تجار کشور های مختلف این را میدانند و بخاطر کم بودن قیمت نهایی کالا ها در ایران تمایل به خرید کالا های ایرانی دارند . بهترین گز تولید شده با عسل و بیشترین درصد پسته قیمتی حدود به 9 دلار دارد که قیمت یک چیپس خانواده در اروپا است!!!

باعث تاسف است ولی از این قیمت کم میشود به خوبی استفاده کرد . تجار عربی و اروپایی زیادی وجود دارند که برای محصولات خوراکی ایرانی دست و پا میشکنند و شما به راحتی با پیشنهاد یک گز با کیفیت و قیمت مناسب میتوانید در این تجارت پر سود سهیم باشید.

3.طبع جهانیان با گز همخوانی خوبی دارد

بحث مهم در صادرات یک محصول ، طبع مردم کشور مقصد است . شاید استفاده از ادویه های تند در هندوستان رایج باشد و سرخ کردن انبه و موز با روغن ، طبیعی بنظر بیاید ولی در کشور های اروپایی ادویه جات جای کمی دارند و بازار مناسبی ندارند . به نقل از یکی از دوستان ما که تاجر مواد خوراکی به کانادا بود ، گفت تصمیم گرفتیم دوغ ایرانی را به کانادا صادر کنیم . بارخوردی که از صادرات دوغ به کشور های عربی گرفته بودیم فوق العاده بود و بدون اینکه طبع مردم را بسنجیم تعداد زیادی دوغ تک نفره و خانواده را با کشتی به بندر ونکوور بردیم . مردم کانادا اصلا از دوغ استقبال نکردند و هنگام خوردن دوغ حالت تهوع میگرفتند ، از آنجا فهمیدم قبل از صادرات هر محصول ابتدا طبع مردم آن کشور را بسنجم.

اما گز فرق میکند . خوراکی های شبیه به گز مثل نوقا و تورون در سراسر اروپا و آمریکا یافت میشود . تجربه صادرات به کشور های مختلف بسیار خوب بوده تا حدی که امروزه گز شاهکار در شهر اشتوتوگارت آلمان نمایندگی فروش دارد و به کانادا و سوئیس هر ماه صادرات دارد . جالب است بدانید در بین شیرینی های خاور میانه ، گز اصفهان حتی از باقلوای ترکی هم محبوبیت بیشتری در بین مردم جهان دارد .

✅برای خرید بهترین گز اصفهان اینجا کلیک کنید.

صادر کنندگان گز چه کسانی هستند ؟

شما به 2 شکل میتوانید گز یا مواد خوراکی را صادر کنید . اول اینکه شما شرکت بازرگانی هستید یا خدمات ترخیص را خودتان انجام میدهید ، در این صورت فقط  کافیست از کارخانه تولیدی که استاندارد کشور مقصد را دارد خرید کنید . مزیت صادرات این است که چون ارزش افزوده ندارد میتوانید گز را با قیمت کمتری تهیه کنید و سود بهتری کسب کنید . دوم اینکه شما مشتری و تاجر خارجی را سراغ دارید ولی تمایل دارید خدمات ترخیص را ما انجام دهیم . در این صورت پس از خرید بار ، ما خدمات ترخیص شما را انجام میدهیم و بار را به مقصد ارسال میکنیم . این کار ، کارمزد خاصی دارد که به نسبت حجم بار و کشور مقصد متفاوت است.

گز صادراتی چه ویژگی هایی دارد ؟

شما میتوانید هر محصول خوراکی با هر استانداردی را از ایران صادر کنید ولی کشور های مختلف ،  برای ورود آن کالا ،  استاندارد های به خصوصی دارند . برخی سخت گیر تر و برخی هم  حساسیت کمتری به خرج میدهند .ولی با توجه به ارزان بودن قیمت مواد اولیه و هزینه کارگر در ایران ، قیمت مواد غذایی خیلی پایین تر از کشور های دیگر است . مثلا میانگین حقوق کارگر در ایران 200 دلار ولی در کشور های دیگر جهان میانگین 1500 دلار است . همین باعث پایین آمدن قیمت جهانی کالاهای ایرانی میباشد .

شرایط ارسال به کشور های مختلف

صادرات گز به عراق :

ایران بزرگترین شریک تجاری عراق به حساب می آید . بیشترین صادرات عراق از کشور های ایران ، آمریکا ، چین و کره جنوبی است . با توجه به نزدیک بودن ایران به عراق و کم بودن هزینه حمل و نقل و تعرفه گمرکی ، تجار عراقی تمایل بیشتری به معامله با ایرانی ها دارند . مواد غذایی در لیست پر سود ترین محصولات صادراتی به عراق قرار دارند و میتوانند سود خوبی برای بازرگان ایرانی به ارمغان بیاورند .

گواهی مبدا : باید اطلاعات مبدا مثل آدرس تولید کننده ، آدرس خریدار یا وارد کننده به طور کامل قید شود. نام پایانه مرزی (مهران ، شلمچه و…)  برای عبور از مرز باید گفته شود. گواهی مبدا حتما باید به زبان عربی و انگلیسی ترجمه شود .

فاکتور فروش به زبان انگلیسی و عربی : در فاکتور فروش باید نام تولید کننده به صورت حقیقی یا حقوقی به همراه نام شخص عراقی وارد کننده ذکر شود . نوع و مقدار دقیق هر کالا و قیمت آن باید گفته شود. همچنین کلیه اعداد و مقدار باید به زبان انگلیسی باشد و مهر صادر کننده یا تولید کننده در فاکتور وجود داشته باشد .

توجه: اطلاعات در گواهی مبدا و فاکتور فروش باید یکسان باشند در غیر این صورت از ورود بار به عراق جلوگیری میکنند.

گواهی بهداشتی : عراق گواهی بهداشتی سازمان غذا دارو ایران را قبول دارد و صرفا با چک کردن این گواهی اجازه ورود به شما میدهد . (شماره گواهی بهداشتی گز شاهکار 90/2177)

نوشته اطلاعات محصول به زبان عربی و انگلیسی پشت جعبه گز

استاندارد های رضایت مشتری : ISO10002 , ISO10003 ، تولید کننده حتما باید یکی از استاندارد های ایزو سری 10000 را داشته باشد تا بتواند گز را به عراق صادر کند .

صادرات گز اصفهان به عراق

صادرات به امارات :

اگر به امارات سفر کرده باشید یا ویدئو های زندگی لوکس عربی را دیده باشید ، متوجه میشوید که اماراتی ها به تجملات علاقه فراوانی دارند . هتل های مجلل ، رستوران هایی با سرو استیک طلا ، خوراکی های خاص ، انواع بنز و بوگاتی و لامبورگینی و… فقط بخشی از ظاهر زندگی شاه نشین اماراتی ها دارد . خاک امارات اصلا مناسب کشاورزی نیست و بخش بزرگی از واردات کالا به امارات را محصولات خوراکی به خود اختصاص میدهند . ایران از شرکای قوی امارات در واردات محصولات خوراکی خام  بسته بندی شده است . حدود 70 درصد میوه خشک و خشکبار امارات مخصوصا پسته از ایران ارسال میشود . در بین شیرینی های ایرانی هم فقط گز و سوهان و تعدادی خرمای مغز دار ، در امارات محبوب هستند . در سال 2020 چیزی حدود 17 میلیارد دلار از ایران به سمت امارات صادر شده چرا شما سهمی از این مقدار نداشته باشید ؟؟

برای صادرات به امارات چه چیز هایی لازم است ؟

✅گواهی حلال برای واردات تمامی مواد خوراکی لازم است که گز شاهکار دارد.

✅فاکتور رسمی به زبان عربی که میزان دقیق و نوع کالاهای وارد شده به گمرگ امارات را مشخص میکند. این گواهی باید اطلاعات دقیق وارد کننده و تولید کننده را دارا باشد .

✅اطلاعات محصول مانند نام سازنده ، روش استفاده ، تاریخ تولید و انقضا باید به زبان انگلیسی و عربی روی جعبه ها چاپ شده باشد.(پشت جعبه های گز شاهکار اطلاعات محصول به زبان انگلیسی و عربی موجود است.)

✅کالا های خوراکی باید حداکثر 3 روز بعد از ارسال از ایران به امارات برسند و حداقل 4 ماه تاریخ انقضا داشته باشند .

✅مجوز بهداشتی از سازمان غذادارو برای صادرات الزامیست که بسیاری از تولید کننده های خرد گز و سوهان ندارند.

پشت جعبه گز مناسب صادرات

مزیت صادرات به امارات چیست :

سیستم اقتصادی امارات تورم 1 درصدی دارد یعنی یک بازار با ثبات برای اقتصادی و مردمی با توان مالی عالی . سیستم بانکی امارات و سیاست های بانکی قوی و در حد کشور های اروپایی است و از همه مهمتر درگاه های پرداخت ارزی با امارات باز است و شما میتوانید وجه را به دلار ، بیت کوین ، درهم و حتی به ریال دریافت کنید . که فوق العاده است . اگر به فکر صادرات هستید ، گز به عنوان شیرینی لوکس با ماندگاری و بسته بندی خوب و همچنین امارات به عنوان کشوری ثروتمند و اقتصاد قوی گزینه مناسبی است .

10 فکر در مورد “ راهنمای کامل صادرات گزاصفهان✈️| خرید گز صادراتی

 1. علی اکبر حسین پور09133847220 گفت:

  استان ما بهترین گز رو داره چه جوری باید صادر کرد

  1. مدیر سایت گفت:

   اگر تاجر خارجی یا شرکت بازرگانی ایرانی میشناسید که برای خرید گز دنبال تامین کننده میگرده میتونید با ما همکاری کنید

   1. کیوان غفاری گفت:

    سلام و درود
    وقت بخیر.
    کیوان غفاری هستم جهت صادرات گز اصفهان برای صادرات می توانیم همکاری داشته باشیم.
    ۰۹۱۷۱۰۱۶۳۰۱ تماس

    1. مدیر سایت گفت:

     با شما تماس گرفته میشه🌹

 2. مجتبی اربابی گفت:

  نظرتون درمورد صادرات گلاب به کشور های حاشیه خلیج بفرمایید

  1. مدیر سایت گفت:

   قطعا گلاب هم بازار فوق العاده ای در دنیا داره ، ROSE WATER از بهترین مواد اولیه در صنایع ارایشی بهداشتی و عطر سازیه از اونحایی که امروزه امارات بسیاری از عطر ها را تولید میکند قطعا به دنبال گلاب ایرانیه

 3. Jovita گفت:

  Что ж содержит натуральная
  икра?

  my webpage инстаграм ikra_ukraine_ua мошенники – икра подделка

  1. مدیر سایت گفت:

   Please speak english we cant speak russian

 4. محمد گفت:

  یک محصول سنتی در شهر علویجه اصفهان تولید می‌شود به نام قوویت. که ماده اصلی آن توت خشک است . با کوبیدن توت خشک هسته دار روغن از هسته خارج میشود و با حرارت دادن آن به هم می‌چسبد. با کمی پودر زنجبیل و دارچین و فلفل سفید محصول معرکه ای تولید می‌شود.

  1. مدیر سایت گفت:

   بله قوویت معروفه انشالله به مقاله اضافه میشه🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گز شاهکار (بلداجی اصل)

یک نکته را قبل از”خرید گز” نباید فراموش کرد که گز با کیفیت و مرغوب حاصل تجربه و زحمات تولید کنندگان آن است و قطعاْ این کیفیت اتفاقی نخواهد بود. مجموعه گز شاهکار؛ در سال ۱۳۵۳ توسط حاج احمد طهماسبی تأسیس شد و لقب اولین تولید کننده گز در پایتخت گز ایران(بلداجی) را به همراه دارد. از جمله افتخارات گز شاهکار می توانیم به تولید کننده برتر سازمان غذا دارو در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۷و واحد نمونه تولیدی و کارفرمایی نمونه در سال ۱۳۹۶ و تولید کننده منتخب در شانزدهیمن و هجدهمین جشنواره ملی شیرینی و شکلات ایران اشاره نمود. در مجموعه تولیدی گز شاهکار (بلداجی اصل) با تولید بیش از ۳۴ نوع گز از جمله گز آردی و گز لقمه ای با درصدهای متفاوت پسته و بادام و شیرین کننده های مانند: عسل، شکر و انواع انگبین تولید شده و به صورت گسترده در سطح کشور عرضه گردیده است و حتی به صورت متمرکز در فروشگاه های رسمی گز اصفهان، شاهکار در ۳ شعبه در شهر اصفهان در بسته بندی های مقوایی، فلزی و چوبی به فروش میرسند.فروشگاه گز شاهکار با هدف ارائه و فروش بدون واسطه و راحت گز با کیفیت و تولید روز فروش به سراسر ایران و با حداقل زمان ارسال راه اندازی شده است، امید است بتوانیم در لحظات شیرین زندگی شما سهم کوچکی در شیرین کردن کام شما داشته باشیم.شما میتوانید برای خرید عمده گز شاهکار اینجا کلیک کنید.

شماره تماس: ۰۹۹۱۰۳۶۴۲۶۹

ایمیل: Info@shahkargaz.com

آدرس کارخانه: چهارمحال و بختیاری، بلداجی، بلوار کاشانی، کارخانه گز شاهکار
ساعت کاری: شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰ جمعه ها  ۸:۳۰ تا ۱۳:۰۰

سبد خرید فروشگاه
حساب کاربری من
صفحه اصلی
منو